Vyjádření zastupitelky Moniky Šimkové

Zelení

Ke kauze Základní škola Vejtrostova, reagující na události na prosincovém jednání bystrckého zastupitelstva, uvádím ještě přepis diskuzního příspěvku paní Moniky Šimkové, zastupitelky za Zelenou pro Bystrc:

Já blahopřeji Radě k tomu fanklubu, který nám tady dnes předvedl to kino, nicméně chci prohlásit, že mě v žádném případě to představení nezastraší. Chtěla bych se zastat kolegů, vedení a učitelů na základní škole Vejrostova a vyjádřit svůj naprosto zásadní nesouhlas s rozhodnutím Rady městské části Brno – Bystrc.

Dle mého názoru svým rozhodnutím o působení neziskových organizací na školských zařízeních městské části Rada naprosto nepřípadným způsobem zasahuje do kompetencí vedení zdejších školských zařízení a snaží se takto ředitele těchto školských zařízení zastrašit. A já požaduji, a mám to tady písemně, aby Rada městské části Brno – Bystrc revokovala svoje usnesení číslo 5202, které se týká působení neziskových organizací ve školních zařízeních městské části Brno – Bystrc, které schválila na schůzi konané 20.11.2019.

Pro úplnost dodáváme, že oním “kinem”, o kterém hovořila paní Monika Šimková, je míněno vystoupení “Slušných lidí” s transparenty na začátku prosincového jednání bystrckého zastupitelstva.

Pana ředitele Černoška se zastali na svých stránkách kromě Zelená pro Bystrc také Starostové a nezávislí a také politici z brněnského magistrátu. „Přiznám se, že tomu vůbec nerozumím. Pokud by to mělo být vnímáno jako nějaké tytyty nebo bububu, tak si myslím, že je to za hranicí,“ poznamenal náměstek primátorky pro školství Petr Hladík (KDU-ČSL).

~